Начало arrow Постижения
Навигация
Начало
Новини
Специалности
План - прием
Из печата
История
Постижения
Преподаватели
Проекти
Спорт
Електронен дневник
Други документи
ДЗИ 2015
Държавни изпити по професията
Обществени поръчки
Самооценка на качеството на ПОО
Контакти
Адрес: 6300 Хасково
ул. "Пловдивска" № 37
Директор:
038 / 665134
Пом. директори:
038 / 661013
038 / 622047
Канцелария:
тел./факс: 038 / 663897
e-mail: Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове, трябва Javascript поддръжка за да го видите
 

ПОСТИЖЕНИЯ

Постижения на ученици през  учебната 2012/2013 г.

І-ви места

1. Отбор  в състав: Иван Стайков, Борислав Милков и Хасан Тахир се класира на І-во място на националното състезание по „Горски многобой”

2. Хасан Тахир зае 1-во място в индивидуалното класиране на националното състезание по „Горски многобой”.

3. Пламен Антонов Тонев - първо място на математическо състезание „Европейско кенгуру”.

4. Цветелина Красимирова зае първо място в категория „Мазилки, шпакловки и бояджийски работи” на националното състезание "Най-добър строител".

5. Отборът по хандбал - девойки спечели първо място на Зонално първенство

6. Отборът по тенис на маса - кадетки на Областно първенство.           

10. Отборът по шах - кадети на  Областно първенство.

ІІ-ри места

1. Отборът на ПГДС „Цар Иван Асен II” в състав: Елена Георгиева от 11-д клас, Стефан Караджов и Янислав Иванов от 11-в клас зае второ място на Национално състезание по "Стилни мебели и дърворезба" в категория "Композиция".

2. Цветелина Красимирова зае второ място в категория „Мазилки, шпакловки и бояджийски работи” на регионалното състезание "Най-добър строител".

3. Илиян Велизаров Цинов - второ място на математическо състезание „Европейско кенгуру”.

4. Отборът по лека атлетика - кадетки зае второ място на Зонално първенство.

5. Отборът по шах - кадети зае второ място на Зонално първенство

6. Отборите по бадминтон - кадети и девойки на Общинското първенство

ІІІ-ти места

1. Цветелина Миткова, Недялка Каменова и Христина Ангелова от специалност „Парково строителство и озеленяване” се класираха на III място на националното състезание по озеленяване и цветарсво.

2. Отборът от ученици от ПГДС „Цар Иван Асен II“, обучаващи се в специалността „Строителство и архитектура” зае престижното трето място в регионалното състезанието „Най-добър млад строител”.

3. Мирела Димитрова Чаръкчиева от 11а клас зае трето място на математическо състезание „Европейско кенгуру”.

4. Йордан Миленов Веселинов от 8б клас се класира трето място на математическо състезание „Европейско кенгуру”.

5.  Отборът по тенис на маса - кадетки зае трето място на Зонално първенство.

6. Отборите по баскетбол - юноши и кадети на Общинското първенство.

Постижения на преподаватели

1. Росица Висарионова - първа награда на национален конкурс на тема „Младият човек между виртуалното и реалното”

2. Недрет Касим - почетна грамота "Неофит Рилски"

Постижения на ученици през  учебната 2011/2012 г.

І-ви места

1. Отбор  в състав: Насуф Ферад, Борислав Милев и Хасан Тахир се класира на І-во място на националното състезание по „Горски многобой”

2. Борислав Милев зае 1-во място в индивидуалното класиране на националното състезание по „Горски многобой”.

3. Първо място на Национално състезание по Озеленяване и цветарство в категория "Бутиков букет" за Недялка Огнянова, Цветелина Иванова и Христина Иванова.

4. Мустафа Мустафа зае първо място в категория "Зидарии ИТОНГ" на регионалното състезание "Млад строител" в Стара Загора.

5. Неделина Иванова - първо място на математическо състезание.

6. Отборът по хандбал - юноши 8-10 клас  спечели първо място на Зонално първенство в Стара Загора

7. Отборът по лека атлетика - юноши 8-10 клас на Областно първенство.

8. Отборът по лека атлетика - девойки 8-10 клас на Областно първенство.

9. Отборът по тенис на маса - девойки 8-10 клас на Областно първенство.           

10. Отборът по волейбол - юноши 11-12 клас на  Общинско първенство.

ІІ-ри места

1. Отборът на ПГДС „Цар Иван Асен II” в състав: Христо Митев, Мария Делчева и Христо Вълчев зае второ място на Национално състезание по "Стилни мебели и дърворезба" в категория "Композиция".

2. Христо Митев, Христо Вълчев и Мария Делчева  заеха 2-ро място и в категория „Мебели” на състезанието „Стилни мебели и дърворезба” на Панорама на професионалното образование в гр. Пловдив.

3. Хасан Хасан и Салибрям Рамадан заеха второ място в категория "Зидарии ИТОНГ" на регионалното състезание "Млад строител" в Стара Загора.

4. Хасан Тахир зае второ място в индивидуалното класиране на националното състезание по „Горски многобой”.

5. Гюлсен Кадир се класира втора на Републиканско първенство по бокс.

6. Отборът по хандбал - юноши 8-10 клас  спечели второ място на Републиканско първенство в гр. Левски.

7. Отборът по лека атлетика - девойки 8-10 клас зае второ място на Зонално първенство в Стара Загора.

8. Отборът по лека атлетика - юноши 8-10 клас зае второ място на Зонално първенство в Стара Загора

9. Златка Гьошева е втора на Национален конкурс "Чудото любов" в категотия разказ

ІІІ-ти места

1. Отборът от ученици от ПГДС „Цар Иван Асен II“, обучаващи се в специалността „Строителство и архитектура” зае престижното трето място в състезанието „Най-добър млад строител” в Стара Загора.

2. Трето място на Зонално първенство по тенис на маса за отбор в състав: Валентина Хаджиева, Мирела Чаръкчиева, Сибел Сунай и Гюлджан Мехмед

3. Насуф Ферад зае трето място в индивидуалното класиране на националното състезание по „Горски многобой”.

4. Митко Арнаудов се класира трети на Държавното първенство по бокс.

5.  Елиз Шукри - трета на Републиканско първенство по бокс.

6. Антон Тончев зае трето място на Национален конкурс "Моите детски мечти" със стихотворението "Моята мечта"

7. Трето място на Световно състезание за модерен балет на Гюлер Айдън.

ІV-ти места

1. Мустафа Мустафа, обучаващ се в специалността "Строителство и архитектура",  зае четвърто място в категорията "Вътрешни облицовки и настилки" в състезанието "Най-добър млад строител" в гр. Пловдив.

2. Антон Антонов и Бойко Боев се класираха четвърти в съревнованието за "Сухо строителство - гипскартон" на състезанието "Най-добър млад строител" в гр. Стара Загора.

3. Четвърто място в категория "Мазилки и спирит ефекти" на Яница Калайджиева, която бе избрана и за лице на "Мегахим" на състезанието "Най-добър млад строител" в гр. Стара Загора.

 

Постижения на ученици през  учебната 2010/2011 г.

І-ви места

1. Илия Стефанов - класиран на І-во място на национално състезание по „Горски многобой -направление „Залесяване”

2. Отбор  в състав: Милка Йорданова, Карина Динкова и Ирен Трайчева от 12е клас зае 1-во място в категория - аранжиране на икебана в състезанието по „Озеленяване и цветарство” в третата Панорама на професионалното образование.

3. Ангел Арабаджиев зае  І–во място в състезанието по „Горски многобой”  в направление „Спортен риболов” на международната изложба „Природа, лов и риболов” в гр.Пловдив.

4. Милка Йорданова и Карина Динкова взеха първо място в категория "Аранжиране на пролетни цветя" в конкурса за  озеленяване и цветарство в рамките на Специализираната изложба за цветя и декоративна растителност "ЦВЕТНА ПРОЛЕТ" в Международен панаир Пловдив.

5. Отборът на ПГДС „Цар Иван Асен II” зае първо място със своя проект в категорията „Инсталации” в инициативата на Общински младежки парламент гр. Хасково, стартирана по екологичния проект „Нека е зелено”. Участниците от отбора представиха презентация пред други свои съученици на тема „Глобалното затопляне”.

6. Творбата на Елица Славова от 8A клас, спечелила първо място в конкурса за есе на Младежки център под мотото “Чудото любов”

7. Пламен Славеев от 12Г участва с проект "Долината на лешоядите" на Националното състезание по природни науки и екология в гр. Кърджали. Класирането му осигурява приемане във ВУЗ.

8. Нашите хандбалисти (кадети) се класираха първи на зоналния етап и се класираха за финала на държавното първенство.

9. Отборът по хандбал спечели първо място на областния кръг.           

10. Отборът по футбол на се класира на първо място в областното първенство по футбол.

ІІ-ри места

1. Ангел Узунов - 12 г клас от специалност „Горско  ловно стопанство“ зае ІІ-ро място в направление „Работа с бензиномоторни триони” в четвъртото  национално състезание по „Горски многобой“ в гр. Банско.

2. Христо Митев, Христо Вълчев и Мария Делчева  заеха 2-ро място в категория „Композиция” в  състезанието „Стилни мебели и дърворезба” в третата Панорама на професионалното образование в Златни пясъци.

3. Отборът на ПГДС „Цар Иван Асен II” зае  второ място в организираното състезание по „Горски многобой” на международната изложба „Природа, лов и риболов” в гр.Пловдив.

4. Отборът на ученици от ПГДС "Цар Иван Асен II", обучаващи се в специалността "Строителство и архитектура", се класира на второ място в състезанието "Най-добър млад строител" в Бургас.

5. Даниела Атанасова от 10б клас се класира втора на математически турнир "Иван Салабашев".

6. Отборът на  на ПГДС „Цар Иван Асен II” зае  второ място на провелото се в град Левски Републиканското първенство по хандбал за юноши 8–10 клас.

ІІІ-ти места

1. Отборът на ученици от ПГДС „Цар Иван Асен II“, обучаващи се в специалността „Системно програмиране” в състав: Дамян Жечев, Георги Тончев и Никола Гърков от 12а клас, зае престижното трето място в състезанието „Най-добър програмист” в третета Панорама на професионалното образование в Златни пясъци.

2. Отборът на ученици от ПГДС „Цар Иван Асен II“, обучаващи се в специалността „Горско  ловно стопанство”,  зае трето място в четвъртото поред национално състезание по „Горски многобой“ в гр. Банско.

3. Златка Войнова от 9а клас зае трето място на математически турнир "Иван Салабашев”.

4.  Гюлсен Метин Кадир от 10д клас спечели бронза на Републикански отборен шампионат по бокс в Русе. Това отличие изстреля състезателката в националния женски отбор.

ІV-то място

1. Айхан Хасан, обучаващ се в специалността "Строителство и архитектура",  зае четвърто място в категорията "Облицовки и настилки" в състезанието "Най-добър млад строител" в гр. Бургас.

V-то място

1. Аптилязим Халим и Хасан Халил, обучаващи се в специалността "Строителство и архитектура", се класираха пети в съревнованието за "Зидария" в състезанието "Най-добър млад строител" в гр. Бургас.

Постижения на ученици през  учебната 2009/2010 г.

І ви места

1. Отборът по програмиране в състав: Димитър  Делчев, Ивелин Георгиев и Сашо Черкезов от 12а клас зае 1-во място на  Национално състезание "Най-добър програмист". На същото състезание Димитър  Делчев зае първо място и в индивидуалното класиране.

2. Валентин Вихров от 11 кл. - 1-во място  на математическо състезание "Иван Салабашев".

3. Отбор по тенис на маса - 1-во място на Общински ученически игри 2010 г.

4. Отбор по тенис на маса - 1-во място на областен кръг на  ученически игри 2010 г.

ІІ ри места

1. Отборът ни  по озеленяване и цветарство в състав: Маргарита Кирилова от 12е клас, Нина Боботанова и  Георгиев от 11е клас. зае ІІ-ро място в категорията бутиков букет и букет-микс на Националното състезание по озеленяване и цветарство.

2. Г-жа Веска Петкова зае второ място в Национален конкурс "Най-добър електронен учебен курс по учебен предмет от задължителната професионална подготовка по професия".

3. 2-ро място на областния кръг на олимпиадата по информационни технологии в направление „Интернет приложения”.

4. 2-ро място  за отбора по волейбол-девойки (8-10 клас) на Общински ученически игри 2010 г.

5. 2-ро  място  за отбора по волейбол-юноши (11-12 клас) на Общински ученически игри 2010 г.

6. 2-ро място за отбора по шах на Общински ученически игри 2010 г.

ІІІ – то място

1. Даниела Атанасова от  9 кл. - трето място на  математическо състезание "Иван Салабашев".

2. Николай  Грозев от 10д клас. - трето място в категория «Дърворезба» на Национално състезание "Производство на изделия от дървесина – стилни мебели и дърворезба".

3. Валентин Янков 11б и Валентин Делчев 12б - III място в категория «Гипс картон» на регионален кръг на състезанието "Най-добър млад строител".

ІV – място

1. Анелия Василева 11б - IV място в категория «Спирит ефекти и мазилки» на регионален кръг на състезанието "Най-добър млад строител".

2. Айхан Хасан 11б - IV място в категория «Спирит ефекти и мазилки» на регионален кръг на състезанието "Най-добър млад строител".

3. Диляна Илиева от 12е клас - IV място на национална студентска научна конференция на тема "Управление и устойчиво развитие на биологичните ресурси" под егидата на Лесотехническия университет – София. Разработената от нея тема бе публикувана в каталог издаден от Лесотехническия университет.

V – място

1. Халил Халил и Аптилязим Халим от 11б - V място в категория «Зидарии Итонг» на регионален кръг на състезанието "Най-добър млад строител".

2. Теменуга Панайотова от 12а клас - математическия турнир проведен в Стара Загора.

3. Радослав Илиев от 10а клас и Жени Младенова от 11а клас -достойно представяне на Областния математиечски турнир в град Кърджали.


През 2009/2010 учебна година с почетна грамота „Неофит Рилски” съвсем заслужено бе наградена г-жа Д. Димитрова.

Постижения на ученици през  учебната 2008/2009 г.

І ви места

1.Даниела Атанасова от 8 б клас зае І –во място  на Математическо състезание „Иван Салабашев” в гр. Стара Загора на 06.12.2008г.

2.Джингиз Муамер Мустафа от 12 ж клас зае І-во място в Национално състезание „Най- добър строител” на 20 и 21 март в гр. Сливен.

3.Отбора по „Озеленяване и цветарство” зае пристижно 1 място в „Панорамата на професионалното образование” на 24.04 – 26.04.2009г. в гр. Велико Търново.

4.Диляна Тенчева Илиева от 11 е клас зае І во място на Националното състезание по горски многобой” в гр. Тетевен на 8, 9 и 10 май 2009г.

5.Отбора по лека атлетика зае І во място на Общинското първенство.

6.Отбора по ханбал- юноши зае І- во място на Общинско и на Областно първенство.

ІІ ри места

1.Ива Георгиева от 11 а клас и Джейн Живкова от 11 а клас заеха ІІ -  ро място на Математическо състезание „Иван Салабашев” в гр. Стара Загора на 06.12.2008г.

2.Отбора по програмиране зае ІІ-  ро място в „Панорамата на професионалното образование” на 24.04 – 26.04.2009г. в гр. Велико Търново.

3.Никола Викторов Петров зае ІІ-  ро място в Националната олимпиада по информационни технологии в гр. Монтана на 29, 30, 31.05.2009г. и си спечели правотото да бъде приет във ВУЗ по избор и безплатно сертифициране в Майкрософт.

4.Светлана Боримечева зае ІІ – ро място в Националания конкурс по проектиране на мебели  на 09.04.2009г. в МЗХ.

5. Никола Викторов Петров зае ІІ-  ро място в Областния кръг на олимпиадата по информационни технологии.

6.Отбора по бадминтон – кадетки зае ІІ – ро място на Общинското първенство.

ІІІ–ти места

1.Теменужка Веселинова зае ІІІ- то място  на Математическо състезание „Иван Салабашев” в гр. Стара Загора на 06.12.2008г.

2.Денислав Зарков Башев  от 12 ж клас зае ІІІ –то място в Национално състезание „Най- добър строител” на 20 и 21 март в гр. Сливен.

3.Отборите  по баскетбол юноши и кадети  заеха ІІІ –то място на Общинското първенство.

4.Отбора по Тенис на маса зае ІІІ– то място на Общинското първенство.

5. Отбора по  Шах- кадети зае ІІІ– то място на Общинското първенство.

ІV – място

1.Диляна Тенчева Илиева зае ІV –то място на Националното състезание по горско стопанство на 9 април 2009г. в МЗХ.

2.Еди Еди Фесчиян от 12 а клас зае ІV - то място в Националното състезание по компютърни мрежи .

3.Клаудия Перистерова , Женя Младенова и Теодора Христова от 10 а клас участваха и се представиха сред първите десет отбора на ІV –то Национално състезане по информационни технологии на 06- 08.03.2009г. в гр. Монтана

На 11.05.2009г. Министъра на образованието и науката г- н Даниел Вълчев  връчи на г- н Александър Батимов ежегодната награда на МОН „Св. Иван Рилски” за принос в развитието на българското училище.

На 29.05.2009г. Министъра на земеделието и храните г- н Валери Цветанов връчи на г- н Александър Батимов грамота и часовник за принос в развитието на професионалното образование.


7-ма Национална олимпиада по информатика
На 29 – 31.05.2009г. в град Монтана се проведе 7-ма Национална олимпиада по информатика. В направление „Интернет приложения” ПГДС „Цар Иван Асен ІІ” бе достойно представена от дванадесетокласника Никола Петров.
Национално състезание по горски многобой
На 8,9 и 10 май в гр. Тетевен се проведе  "Национално състезание по горски многобой"  с представители от 14 професионални  гимназии имащи специалности по ГЛС. В индивидуалното състезание ученичката Диляна Тенчева Илиева се класира на  І място и бе наградена с бензиномоторен трион  "Huskvarna" . В отборното класиране гимназията ни зае 4 място.
Панорама на професионалното образование
На 24.04 - 26.04 2009 г. в гр.Велико Търново се проведе Панорама на професионалното образование. В състезанието участваха 146 отбори първенци в областните кръгове, с общо 290 състезатели - ученици от 119 професионални гимназии в цялата страна, разделени в 12 професии. Гимназията ни бе представена от три отбора - озеленител , програмист и стилни мебели.
Петото национално състезание по компютърни мрежи
На 10 и 11 април  във Факултета по математика и информатика на СУ "Св. Климент Охридски" ,  се проведе Петото национално състезание по компютърни мрежи за ученици от 8 до 12 клас, организирано от Факултета по математика и информатика на СУ "Св. Климент Охридски" и Българската асоциация на мрежовите академии.  Отлично се представи ученикът Еди Еди Фесчиян от 12 а клас спец. "Системно програмиране", който се класира на 4 място на  теоретичния тест и 8 място в крайното класиране.
Конкурс на  МОН по проект "1000 стипендии"
Ученичката Петя Красимирова от 11е клас , спечели стипендия от МОН по проект "1000 стипендии" с есе на тема: "Човек вижда толкова, колкото знае"
  
Mатематическо състезание "Иван Салабашев" в гр. Стара Загора на 06.12.2008 г.
Ученици от нашата гимназия участваха в математическо състезание "Иван Салабашев" в гр. Стара Загора на 06.12.2007г. Учениците постигнаха следните резултатите:
 1во място -  Даниела Атанасова - 8б клас 

 2ро място - Ива Георгиева  и Джейн Живкова -11а клас 

 3 то място - Теменужка Веселинова - 11а клас 

  8 ми Областен турнир по математика за училища от Южна България на 22 и 23 ноември в 2008 г. гр. Кърджали
Учениците от 12 а клас спец."Системно програмиране" Дамян Георгиев Станчев и Маргарита Михайлова Михкова се представиха отлично и автоматично се класираха в ПУ " П. Хилендарски " за всички специалности с приемен изпит по математика.

Постижения на ученици през  учебната 2007/2008 г.

Състезание по строителство и геодезия - регионален кръг на 22-23.03.2008г.

Състезание по строителство и геодезия - регионален кръг. Седем отбора от Хасково, Димитровград, Ямбол, Сливен и Бургас участваха в регионалната ученическа надпревара, която се проведе на 23.03.2008г. Участниците трябваше да  покажат знанията и уменията си в три категории: облицовки, мазилки и бояджийски дейности. Отборът от нашата гимназия спечели първото място в състезанието "Изработване на умалени макети на жилища и нанасяне на изолационни покрития, мазилки и бои". Отборът,  ще продължи в националния кръг на състезанието, който ще се проведе в Благоевград след месец.

                                                              

Проект по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" към Европейски социален фонд
Гимназията ни спечели проект на стойност 39884 лв. по Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" съфинансиран от  Европейския социален фонд по направление "Да направим училището привлекателно за младите хора".
Името на проекта е : "Горди българи, достойни европейци"
Основни дейности : Проектното предложение е насочено към приобщаване на учениците към училищния живот чрез разгръщане на разнообразни форми за извънкласна и извънучилищна дейност, осигуряващи възможност за разширяване и обогатяване на знанията, развитие на способностите и уменията,свободна изява на талантите и пълноценна социална интеграция. Предвидените дейности обхващат не само учебното време, а и периодичните ваканции с цел да осмислят отдиха на учениците и да ги предпазят от влиянието на неблагоприятна за здравето им среда. Всички инициативи са насочени към съхраняване на националната ни идентичност чрез продължаване на традициите в областта на бита, творчеството и моралните ценности. Едновременно с това се стремим да съдействаме за повишаване на самочувствието на младите хора, за да се почустват достойни граждани на Европа и света.
Ръководител на проекта е господин Александър Батимов. 
Националното състезание за програмисти 25-26.02.2007 г.
Второ място в националното състезание за програмисти спечели отборът от нашата гимназия.  Дванадесетокласниците Александра Саликиряки, Емилия Йорданова и Петър Петров се пребориха с конкуренти от всички професионални училища в България, където се изучава програмиране.
Hова база за отдих и извънкласнидейности на учениците към общежитието.
На 22.01. 2008г. от 15 часа в общежитието се откри нова база за отдих и извънкласнидейности на учениците към общежитието. На откриването присъстваха гости от РИО, Община Хасково , Областна администрация, Училищно настоятелство, учители и ученици.
Mатематическо състезание "Иван Салабашев" в гр. Стара Загора на 01.12.2007г.

Ученици от нашата гимназия участваха в математическо състезание "Иван Салабашев" в гр. Стара Загора на 01.12.2007г.Учениците постигнаха следните резултатите:

1. Александра Саликиряки - 22 т.

2. Дончо Милков - 10 т.

3. Живко Христов - 9 т.

4. Радослав Иванов - 9 т.

5. Петър Петров - 6 т. 

6. Златина Йорданова - 4 т.

7. Петя Иванова - 4 т.

От взелите участие 7 ученици, Александра Саликиряки спечели приемането си в Шуменския Университет.

Национално състезание по природни науки и екология от
02.11 2007г. до 05.11.2007г. в гр.Етрополе.
Ученичката Камелия Парашева от 12 е клас, специалност "Парково строителство и озеленяване" участва в Национално състезание по природни науки и екология от 02.11 2007г. до 05.11.2007г. в гр.Етрополе. Темата с която  участва е "Екологичен и алтернативен туризъм в Източните Родопи".Тя спечели 6 място с оценка Много добър 4,75 със статут на конкурсен изпит във висше учебно заведение.
Проекти  по Национална програма на МОН
През месец октомври училището спечели два проекта  по Национална програма на МОН "Училището територия на учениците" 
1.Модул "Развитие на извънкласната и извънучилищната дейност" 
Име на проекта: "Съвременните информационни технологии и създаване на културен мост във времето".
Проектът е насочен към задълбочаване знанията на учениците в областта на съвременните информационни технологии и тяхното приложение в практиката. Включени са извънкласни дейности, насочена към повишаване знанията и информираността на учениците в областта на културата и историческото наследство. Чрез реализацията на проекта участниците ще се запознаят с културните традиции в региона, като за целта ще се създадат: танцова и певческа фолклорни групи; групи по събиране на предмети от стария бит на българите и оформяне на етнографска експозиция; проучване, изследване и фотографиране на паметници на културата от регионално и национално значение, разположени на територията на Хасковска област.
2.Модул „Ритуализация на училищния живот”
Име на проекта : "40 години просперитет"

Дейностите, заложени в този проект са насочени към поддържане на традицията, както и към приобщаване на ученици и родители към общоучилищните дейности. В продължение на 8 месеца учениците, включени в различни групи, ще извършват проучвателска, изследователска, събирателска и описателна дейност, свързана с представяне на училищната история в постоянна музейна сбирка. Учениците от паралелките по програмиране ще представят най-важното от издирените факти на мултимедиен продукт. Любителите на фотоизкуството ще се докоснат до различни предизвикателства при създаване на снимков материал.

 

Постижения на ученици през  учебната 2006/2007 г.

Международното лингвистично  "Кенгуру"  по Английски език

 09.06.2007 г.

На международното лингвистично Кенгуру  по Английски език, което се състоя  в сградата на  ПГЧЕ "Асен Златаров" гр. Хасково. Знания и умения премериха ученици от езикови гимназии, математически гимназии  и други гимназии от цялата страна. Отлично се представиха и 16 ученика от гимназията от тях 10 ученика от 9а клас, 1 ученик 10а клас и 5 ученика от 11а клас. В групата  ХІ - ХІІ  клас  при максимален брой  от 200 точки учениците от 11а клас спец." Системно програмиране" на първите три места се класираха:

   1. Петър Петров                   -145 т.

    2. Златина Димчева           - 120 т.

    3. Емилия Йорданова       -110 т.

Европейско математическо състезание "Кенгуру"
24.03.2007 г.
Класирани ученици от ПГДС:
  V място 
  1. Женя Младенова Младенова - 8 а клас                        80 т.
  2. Дамян Георгиев Станчев - 10 а клас                             80 т.

  VІІІ място
  1. Васил Иванов Иванов - 9 а                                               55 т.
  ІХ място
  1. Димитър Станимиров Милушев - 9 а клас                  45 т.
  Х  място
  1. Теменуга Веселинова Панайотова - 9 а клас            40 т.
  ХІІ място
  1. Елена Кирилова Йорданова - 9 а клас                        30 т.
  2. Сталю Тодоров Сталев - 9 а клас                                  30 т.

Ученичката Пламена Ангелова от 12 в клас  спец."Вътришна архитектура" спечели първо място в конкурса организирано от Министерството на земеделието и горите  за Седмицата на гората със собствен проект на тема "Обзавеждане на младежка стая". Бъдещата дизайнерка си оспорваше приза с конкурентни и водещи гимназии по дървообработване и вътрешна архитектура от Пловдив, Тетевен, Варна, Банско, Русе и Бургас. Състезанието се проведе в началото на април в София. Всички участници в конкурса представиха свои разработки и ги защитиха пред комисия с председател доц. Русанов, декан на факултета по "Горска промишленост" към Лесотехнически университет - София. Ръководител на проекта е преподавателката по пофесионална подготовка от гимназията инж. Диана Димитрова.

Ученичката от 11а клас спец." Системно програмиране" Александра Юрий Саликиряки са класира за обласния кръг на олимпиада по информатика.

Ученичкът от 10а клас спец." Системно програмиране" Никола Викторов Петров се класира за обласния кръг на олимпиада по информационни технологии.

На 2 декември 2006г. ученичката от 11а клас спец." Системно програмиране" Александра Юрий Саликиряки спечели ІІІ място на ХV Математически турнир "Иван Салабашев" гр. Стара Загора

БЪЛГАРСКА ФОНДАЦИЯ " БИОРАЗНООБРАЗИЕ" удостои с ГРАМОТА ученичката от 11е клас спец."Парково строителство и озеленяване" Камелия Жекова Парашева  за успешо участие в съсътезанието "НАТУРА 2000"

Дървесно храстови видове, засадени в дендрариума на ПГДС:
1. Abelia chinensis
2. Abies alba
3. Abies cephalonica
4. Abies concolor
5. Abies pinsapo
6. Acacia decurrens var. dealbata
7. Acer campeste
8. Acer dasycarpum
9. Acer negundo
10. Acer palmatum
11. Acer platanoides
12. Acer pseudoplatanus
13. Acer saccharinum
14. Acer tataricum
15. Aesculus hippocastanum
16. Aesculus pavia
17. Aesculus rubicunda
18. Albizzia julibrissin
19. Amelancher canadensis
20. Amorpha fruticosa
21. Amygdalus communis
22. Aronia melanophylla ‘ Aron’
23. Aucuba japonica
24. Berberis julianae
25. Berberis stenophylla
26. Berberis thunbergii
27. Berberis vulgaris
28. Betula alba
29. Betula pendula ‘Yongii’
30. Biota orientalis
31. Broussonetia papyrifera
32. Buddleia davidii
33. Buxus sempervirens
34. Carpinus betulus
35. Carpinus orientalis
36. Castanea vesca
37. Catalpa bignonioides
38. Ceanothus delilianus ‘Gloire de Versailles’
39. Ceanothus delilianus ‘Topaze’
40. Ceanothus pollidus ‘Perle Rose’
41. Cedrus atlantica
42. Cedrus deodara
43. Cedrus libani
44. Celtis australis
45. Cerasus avium
46. Cerasus vulgaris
47. Cercis siliquastrum
48. Chaenomeles japonica
49. Chaenomeles speciosa ‘Flokon Rose’
50. Chamaecyparis lawsoniana
51. Chamaecyparis lawsoniana ‘Alumii Gold’
52. Chamaecyparis lawsoniana ‘Columna’
53. Chamaecyparis lawsoniana ‘Van Pelt’s blue’
54. Chamaecyparis pisifera
55. Choisya ternata 'Aztec pearl'
56. Cineraria maritima
57. Clematis montana
58. Cornus alba
59. Cornus alba ‘Kesselringii’
60. Cornus mas
61. Cornus sanguinea
62. Cornus stolonifera ‘Kelsey’
63. Corylus avellana
64. Cotinus coggygria
65. Cotinus coggygria ‘Royal Purple’
66. Cotinus ‘Grave’
67. Cotoneaster dammeri
68. Cotoneaster horizontalis
69. Cotoneaster lacteus
70. Cotoneaster vulgaris
71. Crataegus monogyna
72. Cryptomeria japonica
73. Cupressocyparis laylandii
74. Cupressocyparis laylandii ‘Castewellan Gold’
75. Cupressus arizonica
76. Cupressus sempervirens
77. Cydonia vulgaris
78. Cytisus albus
79. Cytisus multiflorus
80. Cytisus scoparius ‘Boskoop Ruby’
81. Cytisus scoparius ‘Palette’
82. Deutzia gracilis
83. Deutzia scabra
84. Deutzia scabra ‘Plena’
85. Diospyros kaki
86. Elaeagnus angustifolia
87. Elaeagnus x ebbingei
88. Eleagnus pungens
89. Erica arborea
90. Erica carnea
91. Escallonia bifida ‘C.F. Ball’
92. Escallonia bifida ‘Donard Seedling’
93. Euonymus europaea
94. Euonymus japonica ‘Argentea variegata’
95. Euonymus japonica ‘Aurea variegata’
96. Euonymus japonica ‘Microphylla’
97. Euonymus japonica
98. Exochorda x macrantha
99. Fagus orientalis
100. Ficus carica
101. Forsythia x intermedia
102. Forsythia suspense
103. Fraxinus Americana
104. Fraxinus ornus
105. Fraxinus oxyphylla
106. Genista Lydia
107. Genista tinctoria
108. Ginkgo biloba
109. Gleditchia triacanthos
110. Gleditchia triacanthos ‘Ruby lace’
111. Hedera helix
112. Hibiscus syriacus
113. Hibiscus syriacus ‘Hamabo’
114. Hibiscus syriacus ‘Duc de Brabant’
115. Hovenia dulcis
116. Hydrangea hybrida
117. Hydrangea macrophylla
118. Hydrangea petiolaris
119. Hypericum calycinum
120. Ilex aquifolium
121. Ilex aquifolium ‘Alaska’
122. Jasminum fruticans
123. Jasminum nudiflorum
124. Juglans regia
125. Juglans nigra
126. Juniperus chinensis
127. Juniperus chinensis ‘Aurea’
128. Juniperus communis
129. Juniperus communis ‘Pyramidalis’
130. Juniperus horizontalis
131. Juniperus horizontalis ‘Gold coast’
132. Juniperus sabina
133. Juniperus squamata
134. Juniperus virginiana
135. Kerria japonica
136. Kerria japonica ‘Picta’
137. Koelreuteria paniculata
138. Laburnum vulgare
139. Lagerstroemia indica
140. Laurocerasus officinalis
141. Lespedeza bicolor
142. Lespedeza thumbergii
143. Libocedrus decurrens
144. Ligustrum ovalifolium
145. Ligustrum ovalifolium ‘Aurea’
146. Ligustrum vulgare
147. Liquidambar styraciflua
148. Liriodendron tulipifera
149. Lonicera caprifolium
150. Lonicera japonica
151. Lonicera japonica ‘Henry’
152. Lonicera ‘Maakii’
153. Lonicera nitida
154. Lonicera pileata
155. Lonicera periclymenum
156. Lonicera serotina ‘Florida Perovscia’
157. Lonicera tatarica
158. Lycium halimifolium
159. Machoberberis neubertii
160. Machoberberis miethkeana
161. Magnolia grandiflora
162. Magnolia liliiflora
163. Magnolia x soulangeana ‘Susan’
164. Mahonia aquifolium
165. Mahonia japonica
166. Malus domestica
167. Melia azedarach
168. Metasequoia glyptostroboides
169. Morus alba
170. Morus alba ‘Pendula’
171. Morus nigra ‘Pendula’
172. Nandina domestica
173. Olea europaea
174. Padus mahaleb
175. Parahebe
176. Parahebe ‘Kenty pink’
177. Parthenocissus quinquefolia
178. Paulownia tomentosa
179. Persica vulgaris
180. Phellodendron amurense
181. Philadelphus coronarius
182. Philadelphus x lemoinei
183. Philadelphus x lemoinei ‘Mini gold’
184. Philadelphus x lemoinei ‘Natchez’
185. Philadelphus x lemoinei ‘ Virginal’
186. Photinia x fraseri ‘Red Robin’
187. Photinia serrulata
188. Phyllostachys
189. Physocarpus opulifolius ‘Dart’s Gold’
190. Physocarpus opulifolius ‘Diablo’
191. Picea abies
192. Picea excelsa
193. Picea pungens
194. Pinus cembra
195. Pinus excelsa
196. Pinus halepensis
197. Pinus nigra
198. Pinus peuce
199. Pinus pinaster
200. Pinus silvestris
201. Pinus strobus
202. Platanus x acerifolia
203. Platanus orientalis
204. Polygonum aubertii
205. Poncirus trifoliate
206. Populus alba
207. Populus x euramericana
208. Populus nigra
209. Populus pyramidalis
210. Populus tremula
211. Potentilla fruticosa
212. Potentilla fruticosa ‘Cold finger’
213. Potentilla fruticosa ‘Sophie’s blush’
214. Prunus cerasifera
215. Prunus cerasifera ‘Accolade’
216. Prunus cerasifera ‘Atropurpurea’
217. Prunus cistena
218. Prunus pisardi
219. Prunus vulgaris
220. Pseudotsuga menziesii ssp. glaucescens
221. Pseudotsuga menziesii ssp. menziesii
222. Ptelea trifoliate
223. Punica granatum
224. Pyracantha coccinea
225. Pyracantha x atalantoides ‘Soleil O’dor’
226. Querqus aegilops
227. Quercus borealis
228. Quercus cerris
229. Quercus conferta
230. Quercus ilex
231. Quercus robur
232. Quercus rubra
233. Quercus suber
234. Rhus cotynus
235. Rhus cotynus ‘Rubra’
236. Rhus typhina
237. Robinia pseudoacacia
238. Robinia pseudoacacia ‘Umbriculifera’
239. Rosa hybrida
240. Rosmarinus officinalis
241. Salix alba
242. Salix babylonica
243. Salix caprea
244. Salix matsudana ‘Furuosa’
245. Salix rosmarinifolia
246. Sambucus f. aurea
247. Sambucus f. laciniata
248. Sequoia gigantea
249. Sequoia sempervirens
250. Sorbaria sorbifolia
251. Sorbus torminalis
252. Sparcium junceum
253. Spiraea douglasii
254. Spiraea japonica
255. Spiraea japonica ‘Crispa’
256. Spiraea japonica ‘Golden Princess’
257. Spiraea japonica ‘Little Princess’
258. Spiraea japonica ‘Snow road’
259. Spiraea thunbergii
260. Spiraea vanhouttei
261. Symphoricarpus albus
262. Symphoricarpus orbiculatus
263. Syringa josikaea
264. Syringa persica
265. Syringa vulgaris
266. Syringa vulgaris ‘Mino’
267. Tamarix tetranda
268. Taxodium distichum
269. Taxus baccata
270. Tecoma radicans
271. Thuja gigantea
272. Thuja gignatea ‘Can can’
273. Thuja occidentalis
274. Thuja occidentalis ‘Brabant’
275. Thuja occidentalis ‘Columna’
276. Thuja occidentalis ‘Compacta’
277. Thuja occidentalis ‘Danica’
278. Thuja occidentalis ‘Elegantisima’
279. Thuja occidentalis ‘Ericoides’
280. Thuja occidentalis ‘Fastigiata’
281. Thuja occidentalis ‘Golden globe’
282. Thuja occidentalis ‘Rheingold’
283. Thuja occidentalis ‘Smaragd’
284. Thuja orientalis
285. Thuja plicata
286. Thujopsis dolobrata
287. Tilia argentea
288. Tilia grandifolia
289. Thachycarpus fortunei
290. Viburnum carlesii
291. Viburnum opulus
292. Viburnum rhytidophyllum
293. Vinca major
294. Vinca minor
295. Weigela f. rosea
296. Weigela f. rubra
297. Weigela hybrida
298. Weigela ‘Eva Rathkae’
299. Weigela ‘Panachae’
300. Weigela florida ‘Marjorie’
301. Wisteria chinensis
302. Yucca gloriosa
303. Zanthoxylum alatum
304. Zizyphus jujuba

    Списък на препарираните животни

1. Felis silvertris- Дива котка
2. Vulpes vulpes- Лисица
3. Lepus europaeus- Сив заек
4. Servus elaxus- Благороден елен
5. Dama dama- Елен лопатар
6. Amos musimon- Европейски муфлон
7. Rupicapra rupicapra- Дива коза
8. Capreolus capreolus- Сърна
9. Sus scrofa- Дива свиня
10. Martes foina- Бялка
11. Streptopelia tirtir- Гургулица
12. Corvus coron- Сива врана
13. Fasianus colchicus karpowi- Корейски фазан
14. Tetrao urogalus- Глухар
15. Circus aeroginosus- Тръстиков блатар
16. Scolopax rusticola- Горски бекас
17. Bufo bufo- Бухал
18. Asio otus- Горска ушата сова
19. Ciconia nigra- Черен щъркел
20. Himantopus himantopus- Кокилобегач
21. Buteo buteo- Обикновен мишелов
22. Tyto alba- Забулена сова
23. Cocothraustes cocothraustes- Черешарка
24. Gallinago galllinago- Кръшкач
25. Numida meleagris- Токачка
26. Oriolus oriolus- Авлига
27. Lutra lutra- Видра
28. Canis aureus- Чакал
29. Coturnix coturnix- Пъдпъдък
30.  Crex crex- Ливаден дърдавец
31. Perdix perdix- Яребица
32. Fasianus colchicus colchicus- Колхидски фазан
33. Fasianus colchicus colchicus- Кралски фазан
34. Anas platyrhychos- Зеленоглава патица
35. Fasianus colchicus torguatos- Пръстенчат фазан
36. Anas crecca- Зимно бърне
37. Aythya ferina- Кафявоглава потапница
38. Falco tinnunculus- Керкенез
39. Alectoris chukar- Тракийски кеклик
40. Aythya fuligula- Качулата потапница
41. Pica pica- Сврака
42. Garrulus glaudarius- Сойка
43. Pholacrocorax carbo- Корморан
44. Tadorna tadorna- Бял ангъч
45. Picus viridis- Зелен кълвач
46. Corvus frugilegus- Посевна врана
47. Columba livia- Скален гълъб
48. Columba palumbus- Гривяк
49. Streptopelia decaocto- Гугутка

Списък на скали и минерали 

1. Калцит / бял/

2. Аметис / лилав / 

3. Вкаменено дърво

4. Ксилолит

5. Яспис 

6. Планински кристал

7. Малахит с хризолоха

8. Ахат

9. Бял опал

10. Брошентит / зелен / и ковалин / черен /

11. Халцедон

12. Кварц

13. Пирит / жълт / със сфалерит / тъмен /

14.  Сфалерит

15. Гранит / тъмни кристали / 

16. Глинести шисти

17. Риолит

18. Пещерен аратонит

19.Калцит

20. Скрито кристален кварц

21. Зеолит

22. Варовик

23. Арагоний

24. Обсидиан

25. Гранитогнайси

26. Глина

27. Гнайси

28. Серпентин

29. Халкопирит 

30. Вулкански туф

31.Мрамор

32. Глинеста лиска

33. Слюда 

 Постижения на ученици през  учебната 2005/2006 г.


На 24 и 25 06.2006 г. в гр.София в СУ "Климент Охридски" , факултет "Математика и информатика" се проведе национално състезание по компютърни мрежи, където участваха 145 ученика. Много добре се прадставиха учениците от 9 а клас спец." Системно програмиране"  

1. Еди Еди Фесчиян - 48 т. (от общо 100 т.)
2. Никола Викторов Петров - 42 т.
3. Александър Калинов Найденов - 12 т.

Емилия Йорданова Йорданова от 10 клас се класира за Национален кръг на олимпиадата по Информционни технологии в направление Дигитални изкуства с флаш анимацита "Уш"

На 30. 05 2006 г. Двата отбора на ученици от 9 клас спец."Системно програмиране " заеха І  и ІІ място  на състезание по компютърни системи и мрежи, което се състоя в ПМГ гр. Хасково

Ученикът Панайот Бойков от 11 клас спец."Строителство и архитектура" спечели наградата  "Баш майстор" на регионално състезание организирано от фирма Деко и участва в националното състезание в гр.Русе.

І място на Обласно първенство по бадминтон (юноши)
ІІ място на Зонално първенство по бадминтон (юноши)
V място (финали) на Национални ученически игри (юноши)

 Допуснати до обласния кръг на олимпиадата по математика:

1. Дамян Георгиев Станчев 18 точки 9 клас
2. Християна Стоянова Костова 19 точки 9 клас
3. Маргарита Михайлова Михкова 19 точки 9 клас
4. Николай Костадинов Димитров 15 точки 9 клас
5. Стоян Юриев Петков
 17 точки 9 клас
6. Никола Викторов Петков 17 точки 9 клас
7. Александра Юрий Саликиряки 20,5 точки 10 клас
8. Дончо Пламенов Милков 18,5 точки 10 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

Някои от постигнатите успехи за 2004/2005 година са:

1. Обособяване на три етажа в сградата на общежитието по различните професионолни ноправления:
горско и ловно стопанство;
строителство и архитектура;
проектниране и производство на мебелни изделия.
2. Обзавеждане на кабинети по горско и ловно стопанство; обзавеждане на кабинет по конструиране на мебелни изделия.
3. Обзавеждане на трети компютърен кабинет със събраните средства от дарения на родители по инициатива на Училищното настоятелство към гимназията.
4. Колективни посещения в музея на гр. Хасково на ученици от 10 и 11 класове.
5. Започване на ремонта на общежитието в сградата на Професионална гимназия по дървообработване и строителство по спечелен проект към СИФ.
6. Сключване на шефство с Професионално техническа индустриална гимназия и Дружество за младежта и спорта в град Къркларели, Република Турция.
7. Ученици от ПГДС заеха четири първи места в различните възрастови групи в проведен Областен шампионат по тенис на маса в гр. Къркларели, Република Турция.
8. Подготовка за провеждане на извънкласни дейности - посещения в Разсадника в гр. Хасково, допълнителни занимания по различните специални предмети на специалността "Парково строителство и озеленяване".
9. Участие на ученици от ПГДС в различните спортни шампионати на Общинските ученически игри - волейбол, бадминтон, футбол.
10. Ученици от ПГДС вземат дейно участие в различните дейности, организирани от Младежки център гр. Хасково - участници в етнографския клуб, доброволен младежки труд и др.
11. Ученици от ПГДС специалност "Системно прогромиране" взеха участие в училищния кръг на олимпиадата по Информационни технологии и им предстои участие в Общински кръг на същата тема.
12. Посещение на Паскалевата къща на учениците от 10 клас.
13. Посещение на джамията в гр. Хасково на ученици от ПГДС - 10 и 11 клас.
14. Изработка на коледна украса за училищната сграда от класовете по парково строителсво и озеленяване.
15. Залесяване на двора на училището с нови дървесно - храстови видове - учениците по специалност "Горско и ловно стопанство" и "Парково строителство и озеленяване".
 
 
ПГДС "Цар Иван Асен ІІ" - град Хасково
© 2014 Haskovo.info & stdask