Начало arrow Спорт
Навигация
Начало
Новини
Специалности
План - прием
Из печата
История
Постижения
Преподаватели
Проекти
Спорт
Други документи
ДЗИ 2017
Държавни изпити по професията
Профил на купувача
Обществен съвет
Училищно настоятелство
Свободни места
Самостоятелно
Работилница
Самооценка на качеството на ПОО
Контакти
Адрес: 6300 Хасково
ул. "Пловдивска" № 37
Директор:
038 / 665134
Зам. директори:
038 / 661013
038 / 622047
Канцелария:
тел./факс: 038 / 663897
e-mail: Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове, трябва Javascript поддръжка за да го видите
 
Спортна база


Училището притежава добре оборудвана спортна база. Има игрища за тенис на корт, бадминтон, футбол и баскетбол. Има закрита зала за скуош и зала за тенис на маса. За момчетата има зала за вдигане на тежести, а за момичетата - фитнес зала с гладиатор, велоаргометър и пътечка. От тази спортна база с помощта на нашите добри учители произлизат много добри спортисти. Нашите възпитаници жънат високи успехи!

     
 
  
СПОРТЕН КАЛЕНДАР
на ПГДС „Цар Иван Асен II” за учебната 2016-2017г.
 Месец
Вид спорт
Отговорник
1
 октомври   
 футбол Росен Тодоров
 2 октомври тенис на корт Стайко Стоев
 3 ноември тенис на маса Росен Тодоров
 4 ноември бадминтон Иван Колешев
 5 декември волейбол Стайко Стоев
 6 декември шах Иван Колешев
 7 февруари Ученически първенства от Календара на МОН и Община Хасково   
 Стоев, Бойчинов, Колешев 
 8 февруари Ски ваканция Стоев, Колешев
 9 март Стрийтбол Иван Колешев
 10 март Спортен празник по повод Патронния празник на гимназията.
 Поход до яз. Сивата вода
 Стоев, Бойчинов, Колешев
 11 април  тенис на корт Стайко Стоев
 12 април  тенис на маса
 Петьо Бойчинов

 
 
Постижения учебна 2016/2017 г.

 
Лека атлетика, Областно първенство:
Лекоатлетите на ПГДС спечелиха осем първи места в следните осем дисциплини: бягане 100 м, бягане 200 м, бягане 400 м, бягане 800 м, висок скок, дълъг скок, тласкане на гюле и щафетно бягане.
Мартин Бъчваров от 10 „б”  клас спечели две първи места -  бягане 100 м. и дълъг скок, като постижението му във втората дисциплина е 5,36 м. 
Волейбол 8-10 клас кадети - първо място на общинско първенство, първо място на областно и трето място на зонално първенство - Стара Загора.
Футбол 8-10 клас - трето място на общинско първенство
Футбол 11-12 клас - второ място на общинско първенство
Хандбал 11-12 клас юноши - първо място на общинско първенство, първо място на областно и второ място на зонално първенство - Бургас
Бадминтон 8-10 клас момичета - трето място на общинско първенство
Шахмат, отборно - второ място на общинско първенство
   
   
   

 
Постижения учебна 2015/2016 г.

 
Хандбал 11-12 клас - първо място на общинско и първо място на областно първенство а след това и втори на зоналното първенство в гр. Бургас
Волейбол 8-10 клас кадети - Отборът на ПГДС е на първо място на общинско първенство, а след това и шампион на областното първенство провело се в Димитровград.
Волейбол 8-10 клас девойки - второ място на общинско първенство
Лека атлетика 8-10 клас кадети - първо място на общинско и първо място на областно първенство
Лека атлетика 8-10 клас девойки - първо място на общинско
Футбол 8-10 клас кадети - второ място на общинско първенство
Футбол 11-12 клас - второ място на общинско първенство
Бадминтон девойки - трето място на общинско първенство
Бадминтон кадети - трето място на общинско първенство
Шахмат, отборно - трето място на общинско първенство
   
   
   

 

 
Постижения учебна 2014/2015 г.

 
 Хандбал 8-10 клас - първо място на общинско и първо място на областно първенство,  първо място на зонално първенство в гр. Левски и второ място на националното първенство за България
Лека атлетика - Отборът на ПГДС е първи на общинско първенство, а след това и областен първенец.
Волейбол кадети - първо място на общинско и второ на областно първенство
Волейбол юноши - второ място на общинско първенство
Бадминтон-кадети - първо място на общинско първенство
Бадминтон-девойки - второ място на общинско първенство
Тенис на маса 8-10 клас девойки - второ място на общинско първенство
Тенис на маса 8-10 клас кадети - второ място на общинско първенство
Баскетбол 8-10 клас кадети - второ място на общинско първенство
   
   
   
   

 

 
Постижения учебна 2012/2013 г.
Отбор по хандбал        
   5 място на Държавно първенство - девойки
   1 място на Зонално първенство - девойки
   1 място на Областно първенство - девойки
   2 място на Общинско първенство - кадети и юноши

Отбор по волейбол         
   3 място на Областно първенство - кадети
   1 място на Общинското първенство - кадети         
   2 място на Общинското първенство - юноши         
   2 място на Общинското първенство - девойки

Отбор по баскетбол         
   3 място на Общинското първенство - юноши         
   3 място на Общинското първенство - кадети

Лека атлетика         
   2 място на Зонално първенство - кадети
   1 място на Областно първенство - кадети         
   1 място на Общинско първенство - кадети          
   2 място на Общинско първенство - девойки    

Отбор по тенис на маса         
   3 място на Зонално първенство - кадетки
   1 място на Областно първенство - кадетки
   1 място на Общинското първенство -  кадетки 
   3 място на Общинското първенство - кадети        

Отбор по шах         
   2 място на Зонално първенство - кадети
   1 място на Областно първенство - кадети
   1 място на Общинското първенство -  кадети

Бадминтон         
   2 място на Общинското първенство - кадети
   2 място на Общинското първенство - девойки           

 

 

 

Постижения учебна 2010/2011 г.
Отбор по хандбал        
   2 място на Държавно първенство - момчета 8-10 клас
   1 място на Зонално първенство - момчета 8-10 клас
   2 място на Общинското първенство - момчета 11-12 клас

Отбор по футбол         
   2 място на Зонално първенство - момчета 11-12 клас
   1 място на Областното първенство - момчета 11-12 клас

Бокс мимичета         
   3 място на Държавно първенство - категория до 50 кг
   1 място на Зонално първенство - категория до 50 кг
 

Отбор по волейбол         
   2 място на Общинското първенство - момчета и момичета 11-12 клас
   2 място на Общинското първенство - момчета 8-10 клас

Отбор по баскетбол         
   2 място на Общинското първенство - момчета 11-12 клас
   3 място на Общинското първенство - момчета 8-10 клас     

Лека атлетика         
   2 място на Зонално първенство - момчета 8-10 клас
   2 място на Областно първенство - момичета 8-10 клас     

Бадминтон         
   2 място на Общинското първенство - момчета
   3 място на Общинското първенство - момичета     

Отбор по тенис на маса         
   3 място на Зонално първенство - момичета 8-10 клас
   2 място на Общинското първенство - момчета 8-10 клас        

Отбор по шах         
   3 място на Общинското първенство - 8-10 клас
         

 

Постижения учебна 2009/2010 г. :

Отбор по волейбол        

   2 място на Общинското първенство - юноши - 11-12 клас

   2 място на Общинското първенство - девойки - 8-10 клас

Отбор по тенис на маса

  1 място  на Общинското първенство и после 1 място на областно първенство

Отбор по шахмат

    2 място  на Общинското първенство

 
 
 

 

 

Постижения учебна 2008/2009 г. :
   
Отбор по хандбал         
   1 място  на Общинското първенство - юноши 

   2 място   на Общинското първенство  - кадети

Отбор по бадминтон

 2 място   на Общинското първенство - кадетки  

 3 място   на Общинското първенство - кадети

Отбор по баскетбол

  3 място на Общинското първенство  -  юноши 

  3 място  на Общинското първенство - кадети

Отбор по тенис на маса

  3 място  на Общинското първенство  - кадети

   2 място на Общинското първенство  - кадетки

Отбор по шахмат

    3 място  на Общинското първенство  - кадети


Постижения учебна 2006/2007 г. :
 
Отбор по футбол:
1 място на Общинското първенство – юноши
2 място на Обласното първенство – юноши
Отбор по бадминтон: 

1 място на Общинското първенство – юноши
1 място на Общинското първенство – девойки
1 място на Обласното първенство – юноши
1 място на Обласното първенство – девойки
2 място на Зоналното първенство – юноши
Отбор по баскетбол:

1 място на Общинското първенство – юноши
Отбор по волейбол:

2 място на Общинско първенство - юноши
3 място на Общинско първенство - девойки
Отбор по хандбал:

1 място на Общинското първенство – юноши
1 място на Общинското първенство – девойки
1 място на Областно първенство – юноши
1 място на Областно първенство – девойки

Отбор по лека атлетика:

1 място на Общинското първенство – девойки
2 място на Областно първенство – девойки
Отбор по шахмат:

 2 място  Общинско първенство – юноши и девойки

 

Постижения учебна 2005/2006 г. :


Отбор по волейбол:

2 място на Общинско първенство - юноши
2 място на Общинско първенство - девойки

Хандбал Отбор по хандбал:

5 място на Национални ученически игри – юноши
1 място на Общинското първенство – кадети
2 място на Общинското първенство – юноши
Бадминтон Отбор по бадминтон: 

1 място на Общинското първенство – кадети
1 място на Обласно първенство – юноши
2 място на Зонално първенство – юноши

Отбор по баскетбол:

2 място на Обласно първенство – кадети
1 място на Общинското първенство – кадети


Постижения учебна 2004/2005 г.:

 



Отбор по бадминтон Отбор по бадминтон:
4 място на Световното първенство за юноши в Люксембург–март 2004г.
Републикански шампиони - юноши
1 място на Общинското първенство – юноши
1 място на Областното първенство – юноши
2 място на Зоналното първенство – юноши
3 място на Общинското първенство – девойки
1 място на Зоналното първенство на ученическите игри
5 място на Републиканско първенство
1 място на Общинското първенство – момчета
1 място на Областното първенство – момчета
3 място на Зоналното първенство – момчета


Отбор по тенис на маса:

1 място на Общинското първенство – юноши

Отбор по лека атлетика:

1 място на Общинското първенство – юноши
2 място на Областното първенство - юноши
2 място на Областното първенство на ученическите игри

Отбор по хандбал:

3 място на Общинското първенство – девойки
3 място на Общинското първенство – юноши


Отбор по волейбол:

3 място на Общинското първенство - девойки

Отбор по бейзбол:

1 място на Общински ученически игри
2 място на Областното първенство


Отбор по плуване:


1 място на Общинско първенство
1 място на Областното първенство

Отбор по шахмат:

3 място на Общинско първенство - момчета
5 място на Общинско първенство - юноши



 
 
ПГДС "Цар Иван Асен ІІ" - град Хасково
© 2014 Haskovo.info & stdask