|
Училищен кръг на Националното състезание „Най-добър млад строител“ |
|
02 мар 2021 |
На 23.02.2021 г. в ПГДС „Цар Иван Асен II“ – Хасково се проведе училищният кръг на Националното състезание „Най-добър млад строител“. В него взеха участие ученици от 11 и 12 клас от специалност Строителство и архитектура. Състезанието е проява, която дава възможност на учениците да демонстрират теоретичната си подготовка, практическите си умения и компетентностите си за изпълнение на различни строителни дейности. Състезанието е и основата, на която се организират и атрактивни извънкласни дейности, насочени към изграждане интереса на учениците към професията; насърчава ги да развиват творческите си способности; учи ги на трудова дисциплина и работа в екип. Категориите, в които гимназистите мериха сили, са Облицовки и настилки, Сухо строителство, Зидария и Мазилки, шпакловки и бояджийски работи. Последната категория бе най-оспорваната в състезанието и сериозно затрудни избора на журито. Като безапелационен фаворит в категорията Мазилки, шпакловки и бояджийски работи се наложи Елена Благомирова Митрева – XIб клас. Второто място е за Димитрия Добромирова Димитрова – XIIд клас, а Анелия Петрова Петрова – XIб клас остана на трето място. В категорията Облицовки и настилки почетното първо място зае Иван Дяков Иванов – XIб. Тодор Живков Тодоров и Марин Станимиров Данев от XIб клас са победителите в категория Сухо строителство. В категория Зидария челното място заслужено заеха Мирослав Николаев Патуров и Димитър Николаев Колев от XIб клас. Емоциите от състезанието вече отзвучават. Постигнатото радва, но и задължава. Класиралите се на призовите места ученици ще участват на регионалния кръг на състезанието, което ще се проведе на 26.03.2021 г., а домакин ще е ПГДС „Цар Иван Асен II“ – Хасково. Г-жа Топалова, директор на гимназията, удостои всички участници с грамоти и предметна награда и изрази уверението си, че ни очакват още по-успешни професионални изяви.
|