|
26 февруари - Ден на розовата фланелка |
|
26 фев 2020 |
За поредна година учениците от ПГДС „Цар Иван Асен II“ отбелязаха Световния ден за борба с тормоза в училище, популярен и като Ден на розовата фланелка. Честването на този ден е по инициатива на община Хасково и МКБППМН, а ученици и учители от нашето училище показаха своята съпричастност с множество инициативи. На гимназистите бяха раздадени розови фланелки с призив „Не на тормоза в училище“, а някои от нас поставиха като акцент в облеклото си розовия цвят. В учебните часове бе обсъдена темата за насилието с кратка беседа, която насочи вниманието към това какво е тормоз и към кого можем да се обърнем за помощ. Във фоайето на двете сгради учениците поставиха по една голяма розова фланелка, на която всеки можеше да залепи или напише своето послание против тормоза и агресията в училище, както и за приятелството и доброто в живота. Нурчин от 8Д клас и Татяна от 9Б клас направиха табла под мотото „Ден на розовата фланелка" В тях имаше различни послания - Не на тормоза, но не и за ден!, Не на обидите, подигравките, измислянето на прякори!, Не на грубостта в отношенията!. По идеята и с помощта на Васил Грозев от 10А клас във всяка класна стая бе поставен флаер под формата на розова фланелка като символ на съпричастност в този ден. На монитора във фоайето ученици и учители гледаха мултимедийната презентацията на Кристиана от 11А клас за историята и целта на инициативата, видовете тормоз и агресия и начините за справянето с тях. По-късно всички ученици се събраха пред паметника на нашия патрон - цар Иван Асен II, където им бе изнесена кратка беседа за историята на този ден. Учениците организираха флашмоб в двора на училището, подреждайки се в голямо розово сърце. Стотици розови балони полетяха във въздуха, разнасяйки своите послания за доброта, човечност и толерантност.
|