|
В ПГДС „Цар Иван Асен II“ се проведе дарителска кампания „Бъдеще за Михаела“ |
|
17 фев 2020 |
14 февруари е един емоционален празник на обичта, подкрепата и приятелството. На този ден всеки един от нас може да избере какво да празнува - празника по стар стил свети Трифон Зарезан, честван като Ден на лозаря или празника свети Валентин - Ден на любовта. Интересното е, че свети Валентин и свети Трифон са живели почти по едно и също време, били са лечители и двамата претърпяват мъченическа смърт. Твърде е вероятно двамата светци да са една и съща личност. По традиция на този ден учениците от ПГДС „Цар Иван Асен II“ празнуват „Свети Валентин - Ден на влюбените”, но този път празникът беше двоен, защото решиха да отворят сърцата си и да подарят вяра, надежда и любов чрез дарителска кампания „Бъдеще за Михаела“, която е на 7 години и е болна от Сарком на Юинг. В тази инициатива се включиха представители от Ученическия съвет и доброволци от Българския младежки червен кръст, които посетиха всеки клас. Съпричастни към инициативата, учениците от ПГДС „Цар Иван Асен II“ за пореден път доказаха, че доброто и любовта вървят неотлъчно в нашия училищен живот като се включиха с дарение и заявиха своето участие в томболата по случай свети Валентин. Този ден е изпълнен с едно специално романтично настроение, което се усеща още от входа на училището. Във фоайето на двете сгради всеки ученик е посрещнат с усмивка и валентинка с пожелание. Голяма част от валентинките са изработени от Борислава Иванова, Християна Недялкова, Мирослав Чобанов от 9Д клас. Именно те са инициаторите за дарителската кампания „Бъдеще за Михаела“. Браво ученици, гордеем се с вас! Валентинки изработиха още Велина Кандурова и Ивана Денева от 10А клас, Стиляна Грозева, Росица Тодева и Белгин Кадир от 11В клас, Моника Каменова и Андреа Иванова от 11Д клас. На видно място и във двете сгради бяха поставени „любовни пощенски кутии“, където всеки ученик можеше да изпрати валентинки и анонимни любовни послания до тайни или явни възлюбени. В края на учебния процес с трепетно очакване и вълнение някои ученици получиха валентинки от „любовната пощенска кутия“, а в двора на училището беше изтеглена томболата и обявен печелившия ученик, който получи наградата от БМЧК. Емоционалните преживявания продължиха с нашия фотограф Васил Грозев от 10А, който засне най-вълнуващите моменти. След приключване на кампанията, Ученическият съвет към ПГДС „Цар Иван Асен II“ направи мил жест към своите учители, като им подари картичка и цвете по случай свети Валентин. Свети Валентин е празник, който носи не само любов и топлина, но отваряме сърцето си и за другия, на когото е нужна вяра и надежда за бъдещето.
|